Umelecké fotenie

Glamour, Urbex crazy, boudoir... aj v týchto štýloch môžete mať svoj portrét.

Čo je to Glamour ?
Označenie Glamour nepochádza z Francúštiny, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pôvod slova je v Angličtine – Glamor – Pôvab / Príťažlivosť.

A preto táto fotografia je zameraná na vyzdvihnutie šarmu, provokáciu a zvádzanie.


Urbex

Urbex

Urbex - skratka z anglického "urban exploration", teda mestské objavovanie, je preskúmavanie opustených, občas tajomných, starých stavieb (opustených nemocníc, tovární, staníc, všetkého, čo si viete len predstaviť). 

Ako prebieha fotenie portrétu

Celý proces fotenia by sme mohli rozdeliť do 4. krokov. Prvé tri,sa však začínajú ešte pred samotným fotením. Áno, je to Vaša príprava. No ani pri najmenšom sa nedajú označiť za menej dôležité. Práve naopak. Pre výsledný efekt je veľmi dôležítá.

 • Vizáž (make-up a úprava vlasov)
  Tak ako správne líčenie môže veľa pomôcť, tak to nesprávne môže zničiť celkový dojem z fotky. Preto je dobré na fotenie voliť jemný, takmer neviditeľný make-up. Čo sa týka úpravy vlasov, zastávam skôr rozpustené vlasy. Ale to všetko je vaša voľba. Vy sa musíte cítiť skvelo a výnimočne. 
 • Výber oblečenia
  Tak ako venujete pozornosť tomu, čo si oblečiete keď idete von tak isto treba venovať pozornosť aj tomu, ako budete vyzerať na fotke. Na fotke sa totiž už neprezlečiete :-)

  Pozornosť venujte výberu spodného prádla, vhodnej obuvi, silonky/podväzky priesvitné šaty, voľné svetre či pánske košele. Aby sa dalo stiahnuť a odkryť plece a pod.

  Neviete sa rozhodnúť čo si zo sebou zobrať? Doneste kľudne aj plný vak :) . Pri samotnom fotení uvidíte na čo máte chuť a v čom sa Vy budete cítiť najlepšie. A tiež máte viac možností na kombinovanie. 
 • Nácvik póz
  Častokrát opomínané. A to je škoda - lebo doma pred zrkadlom si dokážete okrem pózy, nacvičiť aj pohľad, či úsmev. Aj keď Vás do pózy navediem, práve táto, Vám nemusí vyhovovať. Preto ak prídete už s nacvičenými pózami, budete sa aj vy cítiť lepšie, budete sa tváriť prirodzene a jednotlivé pózy už dotvoríme spoločne
 • Samotné fotenie
  Keď už je všetko pripravené, tak sa pustíme do fotografovania, ktoré bude uvolnené a užijete si pritom kopec srandy.
Často používam #:

#presovskyfotograf 
#psphotographypresov 

Nájdete ma aj na: